O co chodzi?
Kopiuję ze strony:
Zorganizuj spotkanie o prawie w swojej miejscowości
autor: Kinga Kulik
Sieć Obywatelska Watchdog Polska przeprowadzi 30 spotkań lokalnych dotyczących prawa. Każde spotkanie potrwa około dwóch godzin. Odbędzie się w godzinach dostosowanych do potrzeb zapraszanej grupy odbiorców i odbiorczyń.
Jeśli działasz w organizacji pozarządowej, samodzielnie, w szkole, w bibliotece czy sołectwie i chcesz więcej dowiedzieć się na temat korzystania z prawa, zaproś nas. Wspólnie ustalimy, w jaki sposób zaprosić kolejne osoby z twojej miejscowości!Chcemy pomóc Ci korzystać z prawa w Twojej działalności i w życiu osobistym, ponieważ:
1. prawo jest dla ludzi,
2. warto je znać, bo ta wiedza w wielu sytuacjach pomaga,
3. warto szukać wiedzy i argumentów w orzecznictwie.
Kto będzie prowadzić spotkania?
Eksperci i ekspertki Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska, którzy opowiedzą o tym, gdzie szukać informacji o prawie, w jakich sprawach możesz je wykorzystać i jak sprawdzać w Internecie dostępne źródła, w tym System Analizy Orzeczeń Sądowych, który pomaga szybciej i łatwiej dotrzeć do wyroków.
Czego od Ciebie oczekujemy?
Jeśli jesteś zainteresowana/y zorganizowaniem spotkania w swojej w miejscowości, wypełnij formularz. Oczekujemy Twojej pomocy w zorganizowaniu spotkania na miejscu, tzn. polecenia odpowiedniej – bezpłatnej – sali, zaproszenia innych osób, promocji. Być może w przyszłości będziemy dalej współpracować, jeśli zarazimy Cię chęcią samodzielnego dociekania tego, jak zorganizowane jest życie w Twoim najbliższym otoczeniu.
Jak się umówimy?
Po wypełnieniu formularza – na który czekamy do 11 kwietnia – skontaktujemy się z Tobą i zaczniemy ustalać szczegóły spotkania: dobierzemy miejsce, ustalimy sposób promocji i osobę, która przyjedzie do Twojej miejscowości.
A co jeśli zgłoszeń będzie więcej niż 30?
Wyboru zgłoszeń dokona Kinga Kulik – koordynatorka oraz Szymon Osowski i Katarzyna Batko-Tołuć, członkowie zarządu. Jako że spotkania mają charakter pilotażowy, kryteria będą dotyczyły różnorodności grupy, potencjału dotarcia do mieszkańców i mieszkanek Twojej miejscowości (wieś, miasto, region Polski).
Kontakt: Kinga Kulik kinga.kulik@siecobywatelska.pl.
Spotkania organizowane są w ramach promowania Systemu Analizy Orzeczeń Sądowych (https://www.saos.org.pl/), który gromadzi orzecznictwo sądów powszechnych, Trybunału Konstytucyjnego, Krajowej Izby Odwoławczej i Sądu Najwyższego w jednym miejscu. Umożliwia wyszukiwanie i analizowanie orzeczeń, np.: według przywoływanych ustaw. System jest dostępny dla osób z niepełnosprawnością wzroku. W 2015 roku w SAOS pojawiło się 45 116 orzeczeń. Wśród nich może być sprawa, która ciebie dotyczy.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz