środa, 6 kwietnia 2016

71. Szkolenia dostępne dla każdego

Sieć Obywatelska Watchdog Polska zaprasza na fajne szkolenia, które mogą przyjechać do Was, jeśli tylko zechcecie odrobinę się zaangażować. Nagłaśniam, bo nie każdy zagląda na stronę watchdogów, a to bardzo fajny projekt :)

O co chodzi?
Kopiuję ze strony:

Zorganizuj spotkanie o prawie w swojej miejscowości

Sieć Obywatelska Watchdog Polska przeprowadzi 30 spotkań lokalnych dotyczących prawa. Każde spotkanie potrwa około dwóch godzin. Odbędzie się w godzinach dostosowanych do potrzeb zapraszanej grupy odbiorców i odbiorczyń.

Jeśli działasz w organizacji pozarządowej, samodzielnie, w szkole, w bibliotece czy sołectwie i chcesz więcej dowiedzieć się na temat korzystania z prawa, zaproś nas. Wspólnie ustalimy, w jaki sposób zaprosić kolejne osoby z twojej miejscowości!
Chcemy pomóc Ci korzystać z prawa w Twojej działalności i w życiu osobistym, ponieważ:
1. prawo jest dla ludzi,
2. warto je znać, bo ta wiedza w wielu sytuacjach pomaga,
3. warto szukać wiedzy i argumentów w orzecznictwie.
Kto będzie prowadzić spotkania?
Eksperci i ekspertki Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska, którzy opowiedzą o tym, gdzie szukać informacji o prawie, w jakich sprawach możesz je wykorzystać i jak sprawdzać w Internecie dostępne źródła, w tym System Analizy Orzeczeń Sądowych, który pomaga szybciej i łatwiej dotrzeć do wyroków.
Czego od Ciebie oczekujemy?
Jeśli jesteś zainteresowana/y zorganizowaniem spotkania w swojej w miejscowości, wypełnij formularz. Oczekujemy Twojej pomocy w zorganizowaniu spotkania na miejscu, tzn. polecenia odpowiedniej – bezpłatnej – sali, zaproszenia innych osób, promocji. Być może w przyszłości będziemy dalej współpracować, jeśli zarazimy Cię chęcią samodzielnego dociekania tego, jak zorganizowane jest życie  w Twoim najbliższym otoczeniu.
Jak się umówimy?
Po wypełnieniu formularza – na który czekamy do 11 kwietnia – skontaktujemy się z Tobą i zaczniemy ustalać szczegóły spotkania: dobierzemy miejsce, ustalimy sposób promocji i osobę, która przyjedzie do Twojej miejscowości.
A co jeśli zgłoszeń będzie więcej niż 30?
Wyboru zgłoszeń dokona Kinga Kulik – koordynatorka oraz Szymon Osowski i Katarzyna Batko-Tołuć, członkowie zarządu. Jako że spotkania mają charakter pilotażowy, kryteria będą dotyczyły różnorodności grupy, potencjału dotarcia do mieszkańców i mieszkanek Twojej miejscowości (wieś, miasto, region Polski).
Kontakt: Kinga Kulik kinga.kulik@siecobywatelska.pl.
Spotkania organizowane są w ramach promowania Systemu Analizy Orzeczeń Sądowych (https://www.saos.org.pl/), który gromadzi orzecznictwo sądów powszechnych, Trybunału Konstytucyjnego, Krajowej Izby Odwoławczej i Sądu Najwyższego w jednym miejscu. Umożliwia wyszukiwanie i analizowanie orzeczeń, np.: według przywoływanych ustaw. System jest dostępny dla osób z niepełnosprawnością wzroku. W 2015 roku w SAOS pojawiło się 45 116 orzeczeń. Wśród nich może być sprawa, która ciebie dotyczy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz